неділя, 3 березня 2019 р.


  «Команда  «MunkachBand» - досліджуємо вірування,  
 звичаї, традиції, та побут»


     
  Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва провела чергове Skype-навчання для  учасників  команд "ПрофіКемп"  Закарпатської області  і    наша команда  «MunkachBand»   долучилася  до   дослідження  унікальних  та самобутніх  традицій  і звичаїв  Закарпаття. Перед учасниками команд виступила   завідуюча  експозицією Закарпатського  музею  народної архітектури та побуту. На  сторінці музею   «Ужгородський Скансен» постійно висвітлюється  інформацію про один з найцікавіших експонатів, де ми  маємо змогу   глибше знайомитись   та пізнати   не лише експозицію музею, але й культуру нашого краю! 
Народні традиції та звичаї Закарпаття – це унікальне переплетіння культур українців, угорців, словаків, поляків, румунів, євреїв, росіян, а також німців та інших народів. Це й недивно, адже Закарпатська область межує з Румунією, Словакією, Угорщиною, Польшею. В окремих селах проживають етнічні німці, які і тепер пам’ятають свою мову, та бережуть традиції. Переплетення культур не приводить до етнічних конфліктів, навпаки всі мирно уживаються між собою. На відносно маленькому клаптику землі, яким є Закарпаття, можна відчути національний колорит багатьох народів проживаючих тут. Туризм відіграє значну роль у економіці краю. Місцеві жителі ставляться до гостей дружелюбно, та стараються, щоб відвідувачі з усіх кінців світу поїхали додому з купою гарних вражень. З давніх часів, на Закарпатті були поширені народні промисли: ткацтво, бондарство, гончарство,стельмаство, плетіння, теслярство, столярство, ложкарство, каменярство, гутництво, шевство, кушнірство та багато інших. Серед різноманітних виробів народних майстрів, художня вишивка займає одне з головних місць. Кожен район, та навіть село, мають свій особливості та притаманні тільки їм традиції вишивання. Особливу роль вишивка відіграє в святкових та обрядових предметах, а також в оздобленні одягу, житла, церковних атрибутів.
Орнаменти, це цілий окремий світ, вони тісно пов’язані з символікою та сприйняттям навколишнього світу. Навіть сьогодні, багато Закарпатців бережуть та розвивають свої давні традиції. Тут переплелись релігійні, сімейні та календарні свята, а також залишки язичницьких вірувань та обрядів. Ми командою «MunkachBand»  досліджували  протягом проекту   пам'ятнику  середньовічної архітектури  замок Паланок ,  невичерпне джерело народного фольклору. Відвідували  експозиції у  виставкових залах  де знаходиться    більше восьми тисяч експонатів, які об'єднані  у тематичні експозиції: історичну, етнографічну, природи, старожитностей, писанки, старовинних меблів, кімнати тортур, замкової екуменічної церкви, культуру  болгар Закарпаття, культуру  єврейської громади Мукачева, дві картинні галереї, меморіальна кімната династії  Ракоці, кімната Шандора Петефі.  Музей закономірно став духовною скарбницею Мукачева.  Мукачівський історичний музей та наша команда  «MunkachBand»   щиро запрошує всіх мешканців міста та гостей міста відвідати замок «Паланок» та поринути у часи Середньовіччя.

Немає коментарів:

Дописати коментар

«Досліджую професії у сфері журналістики» Сьогодні я учасниця команди « MunkachBand » відвідала місцеве телебачення   з метою дослі...